• Wrath of Man

    ★★

  • Whale Island

    ★★

  • Man in Love

    ★★½

  • Final Exam

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Nobody

    ★★½

  • Us Again

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Plurality

    ★½

  • Khaite FW21

  • Tom & Jerry

    ★★

  • I Missed You

    ★★

  • Gatao: The Last Stray

    ★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • The Little Things

    ★½

  • The Sadness

    ★★★

  • The Soul

    ★★½

  • Burrow

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Inside the Red Brick Wall

  • The Story of Southern Islet

    ★★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Classmates Minus

    ★★★

  • A Leg

    ★★½

  • Little Fish

    ★★★

  • Little Hilly

    ★★★½

  • Number 1

  • Little Big Women

    ★★★½

  • Be Alive Just Like You

    ★★

  • Soul

    ★★★

  • Lost Course

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • My Missing Valentine

    ★★★½

  • True Mothers

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Beginning

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★★½

  • DNA

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Dear Comrades!

    ★★★★

  • The World to Come

    ★★★

  • Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Mandibles

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The Rope Curse 2

    ★★½

  • Skies of Lebanon

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Do You Love Me as I Love You

    ★★★

  • The Day of Destruction

    ★★

  • Peninsula

    ★½

  • A Choo

    ★★

  • Dear Tenant

    ★★★

  • Girl's Revenge

    ★★

  • I WeirDO

    ★★½

  • Get the Hell Out

    ★½

  • Leaving Virginia

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★½

  • The Painting of Evil

    ★½

  • The Weather Is Lovely

    ★★★

  • Temple of Devilbuster

    ★★★★

  • Grand Adventure Railroad

    ★★★½

  • The Silent Forest

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★½

  • Capone

  • Visit

  • Ainu Mosir

    ★★½

  • Tigertail