Sort by

Sean has logged 931 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Ali Siddiq: The Domino Effect

Ali Siddiq: The Domino Effect

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Beep Prepared

Beep Prepared

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Noel Diary

The Noel Diary

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Heavy Metal

Heavy Metal

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Andor: A Disney+ Day Special Look

Andor: A Disney+ Day Special Look

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Madagascar

Madagascar

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Wyrm

Wyrm

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
X

X

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dirtbag

Dirtbag

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Dirtbag

Dirtbag

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Square

The Square

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Guard

The Guard

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Buddy Boy

Buddy Boy

1999
×
Read the review Edit this entry  
20
Shoot 'Em Up

Shoot 'Em Up

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
Read the review Edit this entry  
19
Andor: A Disney+ Day Special Look

Andor: A Disney+ Day Special Look

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Small Soldiers

Small Soldiers

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry