Sort by
  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • The Tender Bar

    ★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Close Encounters of the Fifth Kind

    ★★★★

  • Star Wars Collection

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Black and Blue

    ★★★

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★

  • Hustlers

    ★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • Creem: America's Only Rock 'n' Roll Magazine

    ★★★

  • Holmes & Watson

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Instant Family

    ★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Ready Player One

    ★½

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • The Game Changers

    ★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★★

  • Robin Williams: Come Inside My Mind

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★★

  • Singularity

    ½

  • Justice League

    ★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Last Flag Flying

    ★★★★½

  • Blade Runner: Black Out 2022

    ★★★★

  • The Tragically Hip - Long Time Running

    ★★★★½

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★★

  • It

    ★★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Dark Tower

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★½

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★½

  • Good Time

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Alien: Covenant

    ★½

  • Unacknowledged

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★½

  • The Fate of the Furious

    ½

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Song to Song

    ★★★★

  • Given

    ★★★

  • Logan

    ★★★★★

  • Guardians

  • T2 Trainspotting

    ★★

  • Justice League Dark

    ★★½

  • Get Out

    ★★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★★★

  • Bushwick

  • The Big Sick

    ★★★★★

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Vanishing Time: A Boy Who Returned

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★