RSS feed for Sean
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Game Changers

The Game Changers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fried Green Tomatoes

Fried Green Tomatoes

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Justice League

Justice League

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ghost

Ghost

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
They Live

They Live

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Wanderlust

Wanderlust

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Sacrifice

The Sacrifice

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Phenomenon

Phenomenon

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Powder

Powder

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Peaceful Warrior

Peaceful Warrior

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
What Dreams May Come

What Dreams May Come

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Fountain

The Fountain

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
What the #$*! Do We (K)now!?

What the #$*! Do We (K)now!?

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Take Me Home

Take Me Home

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mad Max 2

Mad Max 2

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Willow

Willow

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lucy

Lucy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Time Bandits

Time Bandits

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dune

Dune

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ink

Ink

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Waking Life

Waking Life

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Way of Life

Way of Life

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Push

Push

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
One Week

One Week

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Extraordinary: The Stan Romanek Story

Extraordinary: The Stan Romanek Story

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
24 Hour Party People

24 Hour Party People

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry