RSS feed for Sean

Sean has watched 172 horror films.

  • Annihilation

    ★★★★½

  • It

    ★★★★½

  • Alien: Covenant

    ★½

  • Get Out

    ★★★★★

  • The Bad Batch

  • Bone Tomahawk

    ★★★★

  • The Witch

    ★★★★★

  • The Scopia Effect

    ★★★★★

  • Wyrmwood: Road of the Dead

    ★★★★

  • Housebound

    ★★★★

  • It Follows

    ★★★★½

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★½

  • Escape from Tomorrow

    ★★

  • Witching & Bitching

    ★★★★

  • The Strange Color of Your Body's Tears

  • A Field in England

    ★★★★½

  • World War Z

    ★★

  • Evil Dead

    ★★

  • Stoker

    ★★★★½

  • Lesson of the Evil

    ★★★

  • Hellbenders

    ★★★

  • Outpost 11

    ★★

  • Excision

    ★★½

  • Saturday Morning Massacre

    ★★

  • Thale

    ★★

  • The Cabin in the Woods

    ★★★★½

  • Kill List

    ★★★½

  • The Innkeepers

    ★★★

  • Red State

    ★★★

  • Detention

    ★★★

  • The Divide

    ★★★½

  • Midnight Son

    ★★★½

  • Take Shelter

    ★★★★½

  • Beyond the Black Rainbow

    ½

  • Outcast

    ★★★

  • Troll Hunter

    ★★★★

  • Stake Land

  • Black Swan

    ★★★★★

  • I Saw the Devil

    ★★★★½

  • A Nightmare on Elm Street

    ★★★★

  • Triangle

    ★★★★★

  • Zombieland

    ★★★★

  • The Loved Ones

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★★½

  • Darkness

    ★★½

  • Drag Me to Hell

    ★★★★

  • The Burrowers

    ★★★½

  • Hellboy II: The Golden Army

    ★★★

  • Let the Right One In

    ★★★★½

  • Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

    ★★★

  • [REC]

    ★★★★

  • Grindhouse

    ★★★★½

  • Dororo

    ★★★½

  • Nightmare Detective

    ★★

  • The Descent

    ★★★★

  • Constantine

    ★★★

  • Survive Style 5+

    ★★★★½

  • Hotel

    ★★

  • High Tension

    ★★★★

  • 28 Days Later

    ★★★★½

  • Red Dragon

    ★★★½

  • Bubba Ho-tep

    ★★★½

  • One Hour Photo

    ★★★★

  • Ichi the Killer

    ★★

  • Ghosts of Mars

    ★½

  • Jason X

  • The Cell

    ★★★½

  • Spiral

    ★★★

  • American Psycho

    ★★★★★

  • Supernova

  • Audition

    ★★★★½

  • eXistenZ

    ★★★★★