RSS feed for Sean

Sean has watched 283 science fiction films.

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Ready Player One

    ★½

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Singularity

    ½

  • Justice League

    ★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Blade Runner: Black Out 2022

    ★★★★

  • The Dark Tower

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★½

  • Alien: Covenant

    ★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★½

  • Logan

    ★★★★★

  • Guardians

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • Suicide Squad

    ★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • Midnight Special

    ★★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★½

  • The Martian

    ★★★★

  • Terminator Genisys

    ★½

  • Jurassic World

    ★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★

  • Power/Rangers

    ★★

  • Ex Machina

    ★★★★

  • The Frame

    ★★★★½

  • The Scopia Effect

    ★★★★★

  • Interstellar

    ★★★½

  • Predestination

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★½

  • Lucy

    ★★★★

  • Edge of Tomorrow

    ★★★★½

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★½

  • Young Ones

    ★½

  • Extraordinary: The Stan Romanek Story

    ★★★★

  • Ender's Game

    ★★★

  • Her

    ★★★★★

  • Coherence

    ★★★½

  • Space Pirate Captain Harlock

    ★★★

  • The Zero Theorem

    ★★

  • Riddick

    ★★

  • Under the Skin

    ★★★★★

  • Gravity

    ★★★★★

  • Snowpiercer

    ★★★★

  • The Wolverine

    ★★★★

  • The World's End

    ★★★½

  • Europa Report

    ★★

  • World War Z

    ★★

  • Man of Steel

  • Star Trek Into Darkness

    ★★★

  • Upstream Color

    ★★★★½

  • Hard to Be a God

    ★★★★★

  • Cloud Atlas

    ★★★★★

  • Universal Soldier: Day of Reckoning

    ★★

  • Looper

    ★★★★★

  • Dredd

    ★★★★

  • Outpost 11

    ★★

  • Seeking a Friend for the End of the World

    ★★★½

  • Safety Not Guaranteed

    ★★★★

  • Prometheus

    ★★★

  • The Avengers

    ★★★★

  • Chronicle

    ★★★★