Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Prey

Prey

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Irma Vep

Irma Vep

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Morbius

Morbius

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
SubUrbia

SubUrbia

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Ladies Man

The Ladies Man

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sheila Levine is Dead and Living in New York

Sheila Levine is Dead and Living in New York

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Down by Law

Down by Law

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Walker

Walker

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Mother

Mother

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Lonely Guy

The Lonely Guy

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Kentucky Fried Movie

The Kentucky Fried Movie

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Getaway

The Getaway

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Beavis and Butt-Head Do the Universe

Beavis and Butt-Head Do the Universe

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Would It Kill You to Laugh? Starring Kate Berlant + John Early

Would It Kill You to Laugh? Starring Kate Berlant + John Early

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Long Hot Summers: The Story of The Style Council

Long Hot Summers: The Story of The Style Council

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
21
The Fortune Cookie

The Fortune Cookie

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Father of the Bride

Father of the Bride

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Johnson Family Vacation

Johnson Family Vacation

2004
×
Read the review Edit this entry  
18
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
American Gigolo

American Gigolo

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Offer

The Offer

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
RRR

RRR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Argo

Argo

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dickie Roberts: Former Child Star

Dickie Roberts: Former Child Star

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Hustle

Hustle

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Pistol

Pistol

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★
Edit this entry  
30
Norm Macdonald: Nothing Special

Norm Macdonald: Nothing Special

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Boys in the Band

The Boys in the Band

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Angelyne

Angelyne

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Kids in the Hall: Comedy Punks

The Kids in the Hall: Comedy Punks

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
George Carlin's American Dream

George Carlin's American Dream

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry