Sort by

seanoconnz has logged 500 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Rango

Rango

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Charley Varrick

Charley Varrick

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
California Split

California Split

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Burrow

Burrow

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
As Good as It Gets

As Good as It Gets

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Home for the Holidays

Home for the Holidays

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
The Silent Partner

The Silent Partner

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bloody Nose, Empty Pockets

Bloody Nose, Empty Pockets

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Godmothered

Godmothered

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Doctor Dolittle

Doctor Dolittle

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Jasper Mall

Jasper Mall

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Derek's Dead

Derek's Dead

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Talk Radio

Talk Radio

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Derek's Dead

Derek's Dead

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Big

Big

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Last Waltz

The Last Waltz

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Belushi

Belushi

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Thief

Thief

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dogma

Dogma

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry