Sort by

seanoconnz has logged 406 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Office Killer

Office Killer

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Made

Made

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Pig

Pig

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Super Bob Einstein Movie

The Super Bob Einstein Movie

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mentally Al

Mentally Al

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
To Live and Die in L.A.

To Live and Die in L.A.

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Killer Joe

Killer Joe

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Beanie Mania

Beanie Mania

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Rumble

Rumble

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Real Charlie Chaplin

The Real Charlie Chaplin

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Mandibles

Mandibles

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tin Men

Tin Men

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Babe

Babe

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Road House

Road House

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Night and the City

Night and the City

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Y2K

Y2K

1999
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Kindergarten Cop

Kindergarten Cop

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Last Boy Scout

The Last Boy Scout

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Anaconda

Anaconda

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
One from the Heart

One from the Heart

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Comedy Store

The Comedy Store

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry