Sort by

seanoconnz has logged 313 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
This Place Rules

This Place Rules

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Menu

The Menu

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tommy Boy

Tommy Boy

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pretty in Pink

Pretty in Pink

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Won Ton Ton: The Dog Who Saved Hollywood

Won Ton Ton: The Dog Who Saved Hollywood

1976
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Mr. Mom

Mr. Mom

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Very Brady Sequel

A Very Brady Sequel

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Beastie Boys Story

Beastie Boys Story

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
True Lies

True Lies

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Sean Patton: Number One

Sean Patton: Number One

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Brady Bunch Movie

The Brady Bunch Movie

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
National Lampoon's Vacation

National Lampoon's Vacation

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★
Edit this entry  
02
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Drugstore Cowboy

Drugstore Cowboy

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ciao! Manhattan

Ciao! Manhattan

1972
×
Read the review Edit this entry  
27
The Automat

The Automat

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story Christmas

A Christmas Story Christmas

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Pepsi, Where's My Jet?

Pepsi, Where's My Jet?

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Strange World

Strange World

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spirited

Spirited

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
American Animals

American Animals

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Better Off Dead...

Better Off Dead...

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ishtar

Ishtar

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry