RSS feed for Sean
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Fall

The Fall

2019
×
Edit this entry  
18
Opera

Opera

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★½
Edit this entry  
30
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
Seberg

Seberg

2019
×
Edit this entry  
08
Ema

Ema

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Belle Epoque

Belle Epoque

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★½
Edit this entry  
06
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★½
Edit this entry  
11
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Possession

Possession

1981
×
★★★★
Edit this entry  
15
Ma

Ma

2019
×
Edit this entry  
14
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★
Edit this entry  
25
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Cure

Cure

1997
×
★★★★
Edit this entry  
11
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Edit this entry  
08
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cries and Whispers

Cries and Whispers

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
High Life

High Life

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Beaches of Agnès

The Beaches of Agnès

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Dogville

Dogville

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
Edit this entry  
26
Amy

Amy

2015
×
Edit this entry  
14
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Widows

Widows

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
Poison

Poison

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★½
Edit this entry