Sort by
  • Blonde

    ★★★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Prey

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Jackass 4.5

    ★★

  • Men

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • The Bubble

    ★★½

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★½

  • Windfall

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★½

  • Emily the Criminal

    ★★★★

  • Breaking

    ★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Unforgivable

    ★★★½

  • Antlers

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Bliss

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The Little Things

    ★★

  • Tiger

    ★★★½

  • News of the World

    ★★½

  • Burrow

    ★★★½

  • Education

    ★★★★

  • The Midnight Sky

    ★★★½

  • Let Them All Talk

    ★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Small Axe

    ★★★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Let Him Go

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • I'm Your Woman

    ★★★½

  • Belushi

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★