• Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ½

  • The Twins

    ★★★

  • Tatooine Rhapsody

    ★★

  • The Duel

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★

  • Malcolm & Marie

  • Childhood's End

    ½

  • Puparia

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★

  • The New Mutants

    ★½

  • Tenet

    ★½

  • If Anything Happens I Love You

  • Last and First Men

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • 365 Days

    ½

  • Feels Good Man

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Goldman v Silverman

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★★

  • Prince Andrew and the Epstein Scandal - Newsnight Interview

  • Last Christmas

    ½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Mo Gilligan: Momentum

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Just Mercy

    ★★★½

  • Babyteeth

    ★★★

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★½

  • Joker

    ★★½

  • Waves

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Anima

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★

  • Always Be My Maybe

    ★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Climb

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½