Sort by

Sean has logged 253 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Novice

The Novice

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bait

Bait

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Elevator to the Gallows

Elevator to the Gallows

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Way He Looks

The Way He Looks

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Scanners

Scanners

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Oslo, August 31st

Oslo, August 31st

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Krisha

Krisha

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mothering Sunday

Mothering Sunday

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Benjamin

Benjamin

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Lola

Lola

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Shelter

Shelter

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Julia

Julia

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Scary of Sixty-First

The Scary of Sixty-First

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry