beatrice has logged 18 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Much Ado About Nothing

Much Ado About Nothing

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
City Lights

City Lights

1931
×
★★★★
Edit this entry  
22
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★½
Edit this entry  
22
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry