• No One Gets Out Alive

    ★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • He's All That

    ★★

  • Candyman

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • Normal People

    ★★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★★

  • Lost Girls

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Spree

    ★★★

  • His House

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • In the Tall Grass

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★★

  • Ma

    ★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • nîpawistamâsowin : We Will Stand Up

    ★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Big Time Adolescence

    ★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • The Lodge

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mary Queen of Scots

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Maniac

    ★★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • Halloween

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • Boy Erased

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★★

  • Cam

    ★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★★

  • Duck Butter

    ★★★

  • Dude

    ½

  • The Breaker Upperers

    ★★★

  • Unfriended: Dark Web

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★½

  • Black Panther

    ★★★★½

  • They Remain

    ★★★½

  • Tully

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • Three Identical Strangers

    ★★★½

  • Lizzie

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★½