• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Morbius

    ★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Red Notice

    ★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Black Widow

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Mascarpone

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Thunder Force

    ★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Chaos Walking

    ★★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★

  • Death to 2020

    ★★½

  • Rose Island

    ★★★★★

  • The Prom

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Boys in the Band

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • The Predators

    ★★★½

  • Don't Tell a Soul

    ★★

  • Tenet

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • The Lovebirds

    ★★½

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★★

  • La concessione del telefono

    ★★★½

  • Mulan

    ★★

  • Bad Tales

    ★★★

  • Onward

    ★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • The Turning

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Seth Meyers: Lobby Baby

    ★★★★★

  • Klaus

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Martin Eden

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Restiamo amici

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

  • Parasite

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

  • Shazam!

    ★★★½

  • Captain Marvel

  • Triple Frontier

    ★★★

  • Forever You

    ★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Late Night

    ★★½

  • Vice

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Venom

    ★★★★