Sebas has logged 287 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Another Round

Another Round

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Alien Xmas

Alien Xmas

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

1955
×
★★★★
Edit this entry  
13
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Run

Run

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Puss in Boots

Puss in Boots

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Splinters

Splinters

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
History of the Occult

History of the Occult

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Tango of the Widower and Its Distorting Mirror

The Tango of the Widower and Its Distorting Mirror

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Last Matinee

The Last Matinee

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Isabella

Isabella

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tragic Jungle

Tragic Jungle

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Straight Story

The Straight Story

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Identity

Identity

2003
×
★★★★
Edit this entry  
03
Spell

Spell

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The People Under the Stairs

The People Under the Stairs

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Edit this entry  
25
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Braindead

Braindead

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

2005
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Alone

Alone

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry