RSS feed for sebastian_drogo

sebastian_drogo has logged 408 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Unholy Three

The Unholy Three

1925
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Three Men to Destroy

Three Men to Destroy

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jigoku

Jigoku

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Geisha

A Geisha

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Last Four Days

The Last Four Days

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Salesman

The Salesman

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Invisible Guest

The Invisible Guest

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Billy Lynn's Long Halftime Walk

Billy Lynn's Long Halftime Walk

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Big Business

Big Business

1929
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tag

Tag

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cinderella the Cat

Cinderella the Cat

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Oh, Grandmother's Dead

Oh, Grandmother's Dead

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Cheap Detective

The Cheap Detective

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Killer Reserved Nine Seats

The Killer Reserved Nine Seats

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Loveless

Loveless

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Cadillac Man

Cadillac Man

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
House

House

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Little Apartment

The Little Apartment

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Night of the Creeps

Night of the Creeps

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Story of Piera

The Story of Piera

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Monster Hunter

Monster Hunter

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Atrocious Tales of Love and Death

Atrocious Tales of Love and Death

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Trap

The Trap

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Blue Light

The Blue Light

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
mother!

mother!

2017
×
Read the review Edit this entry  
07
The Specialists

The Specialists

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Capricorn One

Capricorn One

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Heartbeat

Heartbeat

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Shadow of the Cat

The Shadow of the Cat

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
10 to Midnight

10 to Midnight

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Children of the Night

Children of the Night

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Perfect Crime

The Perfect Crime

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
If Cats Disappeared from the World

If Cats Disappeared from the World

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Witness for the Prosecution

The Witness for the Prosecution

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Running on Empty

Running on Empty

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Fires on the Plain

Fires on the Plain

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Invaders from Mars

Invaders from Mars

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Altered States

Altered States

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Double Lover

Double Lover

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Wheelchair

The Wheelchair

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Wrong Box

The Wrong Box

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Hologram for the King

A Hologram for the King

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Telefon

Telefon

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Red Turtle

The Red Turtle

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
¡Mátalo!

¡Mátalo!

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry