RSS feed for sebastian_drogo

sebastian_drogo has logged 26 entries for films during February 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
No Highway

No Highway

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Devil and Miss Jones

The Devil and Miss Jones

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ecce Homo - I Sopravvissuti

Ecce Homo - I Sopravvissuti

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
I, Daniel Blake

I, Daniel Blake

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fires Were Started

Fires Were Started

1943
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Chronicle of a Summer

Chronicle of a Summer

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Boro in the Box

Boro in the Box

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Goldstone

Goldstone

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Staying Vertical

Staying Vertical

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Allied

Allied

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Victor/Victoria

Victor/Victoria

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Right Now, Wrong Then

Right Now, Wrong Then

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Go Tell the Spartans

Go Tell the Spartans

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Music in Darkness

Music in Darkness

1948
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Neruda

Neruda

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Lesson in Love

A Lesson in Love

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Skin Deep

Skin Deep

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Spies

The Spies

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Escape

The Escape

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Invisible Woman

The Invisible Woman

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sleepless Night

Sleepless Night

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hitchcock/Truffaut

Hitchcock/Truffaut

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry