• Ricky Gervais: SuperNature

    ★★★★

  • Firestarter

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Angela Merkel - Im Lauf der Zeit

    ★★★★

  • Inventing Anna

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Moonfall

    ★★★½

  • The Conference

    ★★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • Scream

    ★★★

  • Ich war Angela Merkel: Das Zahlemann-Protokoll

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Row 19

    ★★

  • Windstill

    ★★★½

  • Munich: The Edge of War

    ★★★½

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Black Phone

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★½

  • Neubau

    ★½

  • Shiny_Flakes: The Teenage Drug Lord

    ★★★★

  • Old

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • JFK Revisited: Through the Looking Glass

    ★★★★

  • The Innocents

    ½

  • Benedetta

    ★★★

  • Black Widow

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★

  • The Forever Purge

    ★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • The Colony

    ★★½

  • Pleasure

    ★★★

  • Tala'Vision

    ★★★

  • Intermezzo

    ★★★★

  • Postkids

    ★★½

  • Adisa

    ★★★

  • Dear Future Children

    ★★★½

  • Stollen

    ★★½

  • Nichts Neues

    ★★★½

  • Nico

    ★★★

  • The Massacre of Anroechte

    ★★½

  • Cloudy Clouds

    ★★

  • Die Vergesslichkeit der Eichhörnchen

    ★★★★

  • Playing God

    ★★★½

  • Riders of Justice

    ★★★★

  • Ökozid

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Stephen King: A Necessary Evil

    ★★★½

  • Rebecca

    ★★½

  • Home

    ★★★

  • 3Freunde2Feinde

    ★★★

  • Nocturne

    ★★★

  • The Mole

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★