• The Gray Man

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Choose or Die

    ½

  • Morbius

    ★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • GameStop: The Wall Street Hijack

    ★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★½

  • The Marksman

  • Riders of Justice

    ★★★★½

  • Bruised

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Wander

    ★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Tenet

    ★★

  • PVT Chat

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★

  • Onward

    ★★★½

  • Klovn the Final

    ★★½

  • Anden Bringer Ud

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Bad Boys for Life

    ★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★½

  • 6 Underground

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Hunting Season

    ½

  • Guns Akimbo

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Waves

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Anima

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Murder Mystery

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★½

  • The Golden Glove

    ★★★½

  • Cold Pursuit

    ★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • Monos

    ★★★½

  • Checkered Ninja

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • The Purity of Vengeance

    ★★★½

  • Venom

    ★★★

  • Widows

    ★★★★

  • The Nightingale

    ★★★½

  • Free Solo

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Ready Player One

    ★★★★½