RSS feed for Sebastian
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Closer

Closer

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Waffle Street

Waffle Street

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Whatever Works

Whatever Works

2009
×
★★★½
Edit this entry  
14
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Trip to Italy

The Trip to Italy

2014
×
★★½
Edit this entry  
20
The Trip

The Trip

2010
×
★★★½
Edit this entry  
15
Dead Man Running

Dead Man Running

2009
×
★★★
Edit this entry  
06
The Book Thief

The Book Thief

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Book Thief

The Book Thief

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Liberal Arts

Liberal Arts

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Here Comes the Boom

Here Comes the Boom

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Wicker Park

Wicker Park

2004
×
★★½
Edit this entry  
10
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★½
Edit this entry  
10
Rocky

Rocky

1976
×
★★★
Edit this entry  
29
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Xenia

Xenia

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hitman: Agent 47

Hitman: Agent 47

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Entourage

Entourage

2015
×
★★½
Edit this entry  
26
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★½
Edit this entry  
22
Chappie

Chappie

2015
×
★★★
Edit this entry  
04
Tomorrowland

Tomorrowland

2015
×
★★
Edit this entry  
28
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Zodiac

Zodiac

2007
×
Edit this entry  
08
Happy-Go-Lucky

Happy-Go-Lucky

2008
×
★★★
Edit this entry  
07
Two Days, One Night

Two Days, One Night

2014
×
Edit this entry  
06
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
Edit this entry  
01
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
Edit this entry  
10
Thank You for Smoking

Thank You for Smoking

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Whiplash

Whiplash

2014
×
Read the review Edit this entry  
05
Stranger Than Fiction

Stranger Than Fiction

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
300: Rise of an Empire

300: Rise of an Empire

2014
×
½
Edit this entry  
03
Transcendence

Transcendence

2014
×
Read the review Edit this entry  
19
Lone Survivor

Lone Survivor

2013
×
★★½
Edit this entry  
03
Antigone

Antigone

1961
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Combustion

Combustion

2013
×
★★★
Edit this entry  
14
Daddy Day Care

Daddy Day Care

2003
×
★★★
Edit this entry  
09
The Fifth Estate

The Fifth Estate

2013
×
Read the review Edit this entry  
07
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Man from Earth

The Man from Earth

2007
×
★★★½
Edit this entry  
24
Starter for 10

Starter for 10

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ender's Game

Ender's Game

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Flight

Flight

2012
×
★★★½
Edit this entry  
11
Life Itself

Life Itself

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry