Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Edit this entry  
02
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Batman

Batman

1989
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Daredevil

Daredevil

2003
×
★★★
Edit this entry  
02
Lucy

Lucy

2014
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
03
They Came Together

They Came Together

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Edit this entry  
09
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
★½
Edit this entry  
08
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★★
Edit this entry  
17
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★
Edit this entry  
05
Batman

Batman

1989
×
★★★★
Edit this entry  
30
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★½
Edit this entry  
27
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Rush

Rush

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Alan Partridge: Alpha Papa

Alan Partridge: Alpha Papa

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry