Sort by

seçil has logged 111 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Scent of a Woman

Scent of a Woman

1992
×
★★★
Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Beats

Beats

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
By the Sea

By the Sea

2015
×
Edit this entry  
29
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
Edit this entry  
23
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
22
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
Edit this entry  
22
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
Edit this entry  
18
Life Is Beautiful

Life Is Beautiful

1997
×
Edit this entry  
17
Allied

Allied

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
Laurence Anyways

Laurence Anyways

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
Edit this entry  
11
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★½
Edit this entry  
30
Block C

Block C

1994
×
Edit this entry  
29
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Edit this entry  
27
Sex and the City 2

Sex and the City 2

2010
×
Read the review Edit this entry  
25
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
Edit this entry  
25
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Edit this entry  
14
Sleepers

Sleepers

1996
×
★★★★
Edit this entry  
11
Coffee and Cigarettes

Coffee and Cigarettes

2003
×
Edit this entry  
27
In Your Eyes

In Your Eyes

2014
×
Edit this entry  
20
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★
Edit this entry  
17
Babel

Babel

2006
×
★★★
Edit this entry  
12
The Ballad of Cleopatra

The Ballad of Cleopatra

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
Başka Semtin Çocukları

Başka Semtin Çocukları

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Æon Flux

Æon Flux

2005
×
Edit this entry  
27
Lux Æterna

Lux Æterna

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Never Back Down

Never Back Down

2008
×
Edit this entry  
24
Endings, Beginnings

Endings, Beginnings

2019
×
Edit this entry  
18
Cool Kids Don't Cry

Cool Kids Don't Cry

2012
×
Edit this entry  
17
Behind Her Eyes

Behind Her Eyes

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★½
Edit this entry  
06
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
Edit this entry  
24
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Meet Joe Black

Meet Joe Black

1998
×
★★★½
Edit this entry  
23
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Edit this entry  
18
Loki

Loki

2021
×
Edit this entry  
16
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
Edit this entry  
13
2046

2046

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Egg

The Egg

2019
×
Edit this entry  
31
An Autumn Afternoon

An Autumn Afternoon

1962
×
★★★
Edit this entry  
30
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Tokyo Story

Tokyo Story

1953
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
Edit this entry  
28
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
Edit this entry  
25
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Green Ray

The Green Ray

1986
×
Edit this entry