seda_nter has logged 26 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
Edit this entry  
16
Four Adventures of Reinette and Mirabelle

Four Adventures of Reinette and Mirabelle

1987
×
★★★★
Edit this entry  
16
Arab Blues

Arab Blues

2019
×
Edit this entry  
12
Beanpole

Beanpole

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Past

The Past

2013
×
★★★½
Edit this entry  
23
Last Summer

Last Summer

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Never Look Away

Never Look Away

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
Edit this entry  
17
A Broken Love Story

A Broken Love Story

1982
×
Edit this entry  
02
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
Edit this entry  
23
BPM (Beats per Minute)

BPM (Beats per Minute)

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Love, Spells and All That

Love, Spells and All That

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Sense and Sensibility

Sense and Sensibility

1995
×
★★★½
Edit this entry  
23
Enough Said

Enough Said

2013
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Light Between Oceans

The Light Between Oceans

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
Two of Us

Two of Us

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
On Body and Soul

On Body and Soul

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Consequences of Love

The Consequences of Love

2004
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Best of Youth

The Best of Youth

2003
×
★★★★
Edit this entry  
16
C.R.A.Z.Y.

C.R.A.Z.Y.

2005
×
★★★★
Edit this entry  
14
Café de Flore

Café de Flore

2011
×
Edit this entry  
09
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
Edit this entry  
02
Barbara

Barbara

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry