Sammie has logged 13 entries for films during March 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
What Maisie Knew

What Maisie Knew

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Crazy Love

Crazy Love

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pontypool

Pontypool

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Talk to Her

Talk to Her

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
In the Loop

In the Loop

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Frozen

Frozen

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry