Sort by
  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • Emma.

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The King

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Anima

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 – Parabellum

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Us

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • Alita: Battle Angel

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • The Lodge

    ★★★

  • The Hole in the Ground

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bird Box

  • Venom

  • The Good Girls

  • High Life

    ★★★★★

  • Her Smell

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • The Chambermaid

    ★★★½

  • Widows

    ★★★★

  • Beautiful Boy

  • The Nightingale

    ★★★★★

  • Vox Lux

    ★★★★★

  • Suspiria

    ★★★★★

  • Non-Fiction

  • A Star Is Born

  • The Little Stranger

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Cam

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Life in the Doghouse

    ★★★★★

  • Set It Up

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Sink or Swim

  • Fahrenheit 451

    ★½

  • Border

  • Cold War

    ★★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Bao