RSS feed for SeeSaw

SeeSaw has logged 190 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Edit this entry  
31
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Edit this entry  
28
Transit

Transit

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Proposition

The Proposition

2005
×
★★★★
Edit this entry  
25
Mahana

Mahana

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Spoor

Spoor

2017
×
★★½
Edit this entry  
21
Berserk: The Golden Age Arc II - The Battle for Doldrey

Berserk: The Golden Age Arc II - The Battle for Doldrey

2012
×
★★★
Edit this entry  
18
Game Night

Game Night

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★
Edit this entry  
15
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Berserk: The Golden Age Arc I - The Egg of the King

Berserk: The Golden Age Arc I - The Egg of the King

2012
×
★★★
Edit this entry  
15
Night Watch

Night Watch

2004
×
★★★
Edit this entry  
13
Alexander Nevsky

Alexander Nevsky

1938
×
★★★
Edit this entry  
12
Goodbye Berlin

Goodbye Berlin

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
El Angel

El Angel

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Deep

The Deep

2012
×
★★★½
Edit this entry  
06
Branded to Kill

Branded to Kill

1967
×
★★★
Edit this entry  
03
Un flic

Un flic

1972
×
★★★
Edit this entry  
02
Streets of Fire

Streets of Fire

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★½
Edit this entry  
23
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Ajami

Ajami

2009
×
★★★★
Edit this entry  
20
Deliverance

Deliverance

1972
×
★★★★
Edit this entry  
17
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★½
Edit this entry  
14
Bomb City

Bomb City

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
Spartacus

Spartacus

1960
×
★★★½
Edit this entry  
11
Sky without Stars

Sky without Stars

1955
×
★★★★
Edit this entry  
10
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Tale of Tales

Tale of Tales

2015
×
★★½
Edit this entry  
07
Witchhammer

Witchhammer

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★½
Edit this entry  
03
Dune

Dune

1984
×
★★★½
Edit this entry  
27
Marshland

Marshland

2014
×
★★★
Edit this entry  
23
Vampires

Vampires

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Witchfinder General

Witchfinder General

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Diabolique

Diabolique

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Close to Eden

Close to Eden

1991
×
★★★½
Edit this entry  
19
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Who Can Kill a Child?

Who Can Kill a Child?

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sun Alley

Sun Alley

1999
×
★★★
Edit this entry  
15
Zatoichi Meets the One-Armed Swordsman

Zatoichi Meets the One-Armed Swordsman

1971
×
★★★½
Edit this entry  
14
A Bronx Tale

A Bronx Tale

1993
×
★★★★
Edit this entry  
13
Point Break

Point Break

1991
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

1925
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
White Girl

White Girl

2016
×
★½
Edit this entry  
12
Who Am I

Who Am I

2014
×
★★★½
Edit this entry  
11
Frankenstein

Frankenstein

1994
×
★★
Read the review Edit this entry