RSS feed for SeeSaw

SeeSaw has logged 17 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★½
Edit this entry  
29
Silence

Silence

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
I Am a Hero

I Am a Hero

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Humanity and Paper Balloons

Humanity and Paper Balloons

1937
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Kill!

Kill!

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Prince Avalanche

Prince Avalanche

2013
×
★★★
Edit this entry  
19
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
Youth of the Beast

Youth of the Beast

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Twilight Samurai

The Twilight Samurai

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Kuroneko

Kuroneko

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Hagazussa

Hagazussa

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Lone Wolf and Cub: Sword of Vengeance

Lone Wolf and Cub: Sword of Vengeance

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Blade

Blade

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Matter of Life and Death

A Matter of Life and Death

1946
×
★★½
Read the review Edit this entry