RSS feed for SeeSaw

SeeSaw has logged 18 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The King

The King

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Ballad of Narayama

The Ballad of Narayama

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Battle of Algiers

The Battle of Algiers

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Happiness of the Katakuris

The Happiness of the Katakuris

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Wind-of-Youth Group Crosses the Mountain Pass

The Wind-of-Youth Group Crosses the Mountain Pass

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Berserk: The Golden Age Arc III - The Advent

Berserk: The Golden Age Arc III - The Advent

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Within Our Gates

Within Our Gates

1920
×
★★★½
Edit this entry  
10
Female Prisoner #701: Scorpion

Female Prisoner #701: Scorpion

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Horrors of Malformed Men

Horrors of Malformed Men

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Sun-Tribe Myth from the Bakumatsu Era

A Sun-Tribe Myth from the Bakumatsu Era

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Circus

The Circus

1928
×
★★★
Edit this entry  
01
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★★
Edit this entry  
01
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Edit this entry