• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Moon Knight

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Injustice

    ★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

  • Operation Hyacinth

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Pray Away

    ★★★★

  • Loki

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Cherry

    ★★★★

  • Chaos Walking

    ★★★

  • CODA

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Burrow

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Over the Moon

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Totally Under Control

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Run

    ★★★

  • Savage X Fenty Show Vol. 2

    ★★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • The New Mutants

    ★½

  • Tenet

  • Out

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★½

  • Mulan

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Mogul Mowgli

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • The Photograph

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★½

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★★★

  • Possessor

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Zola

    ★★★★

  • Uncle Frank

    ★★★

  • Spree

    ★★★

  • Boys State

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Loop

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Cats

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Lady and the Tramp

  • Frozen II

    ★★★★