Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Tangled

Tangled

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Day After Tomorrow

The Day After Tomorrow

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Forty-Year-Old Version

The Forty-Year-Old Version

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Swallow

Swallow

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Madonna: Truth or Dare

Madonna: Truth or Dare

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Chronicle

Chronicle

2012
×
★★★½
Edit this entry  
21
Pray Away

Pray Away

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Little Children

Little Children

2006
×
★★★★
Edit this entry  
26
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Platform

The Platform

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
ERASED

ERASED

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Venom

Venom

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
My Girl

My Girl

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Argo

Argo

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★
Edit this entry  
21
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry