Sort by

segun has logged 181 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Love & Basketball

Love & Basketball

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Daddy Day Care

Daddy Day Care

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Spa Night

Spa Night

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Turn It Around

Turn It Around

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Young Adult

Young Adult

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Paddleton

Paddleton

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Years and Years

Years and Years

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Doubt

Doubt

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Green Lantern

Green Lantern

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Angels in America

Angels in America

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Stranger by the Lake

Stranger by the Lake

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The King

The King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Prisoners

Prisoners

2013
×
Read the review Edit this entry  
19
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
I Love You Phillip Morris

I Love You Phillip Morris

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Brave

Brave

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry