Sort by
  • Vortex

    ★★

  • Parallel Mothers

    ★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★½

  • Undine

  • Another Round

    ★★★

  • I'm Your Man

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Pan's Labyrinth

    ★★★½

  • Invisible Life

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Theorem

    ★★★★★

  • The Tree of Life

    ★★★★★

  • His House

    ½

  • I Care a Lot

  • Get Out

    ★★★½

  • O Brother, Where Art Thou?

    ★★★

  • The Sheltering Sky

    ★★★★½