• Metal Lords

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Home Sweet Home Alone

  • Dune

    ★★★★

  • Belfast

  • Boiling Point

    ★★★★

  • People Just Do Nothing: Big in Japan

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Pig

    ★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★

  • Val

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Together Together

    ★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Some Kind of Heaven

    ★★★★½

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★½

  • Saint Maud

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Rocks

    ★★★½

  • Upstairs Planet: a film about Cleaners from Venus

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★½

  • Swans: Where Does a Body End?

    ★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★

  • The Beach Bum

    ★½

  • Bait

    ★★★★★

  • There Will Be Ample Time

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • High Life

    ★★★½

  • Being Frank: The Chris Sievey Story

    ★★★★

  • Thunder Road

    ★★★★½

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★½

  • Ryuichi Sakamoto: Coda

    ★★★½

  • Thugs

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★½

  • Everybody Wants Some!!

    ★★★★

  • Voice of the Eagle: The Enigma of Robbie Basho

    ★★★½

  • Interstellar

    ★★★

  • John Wick

    ★★★

  • The Comedy

    ★★★★½

  • Frances Ha

    ★★

  • Mud

  • The Hunt

    ★★★★

  • Tyrannosaur

    ★★★★

  • Another Year

    ★★★★½

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★

  • Black Dynamite

    ★★★★

  • Crutchnap

    ★★★★★

  • Redline

  • The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

    ★★★★

  • Bronson

    ★★★★

  • Herb & Dorothy

  • I Think We're Alone Now

    ★★★★

  • I-Be Area

    ★★★★½

  • Idiocracy

    ★★★★

  • Gypo

    ★★★

  • Gozu

    ★★★½

  • Old School

    ★★★½