• Squid Game

    ★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Guimoon: The Lightless Door

    ★½

  • Don't Breathe 2

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • The Cursed: Dead Man’s Prey

    ★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • The Medium

    ★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • Ghost Mansion

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • F9

    ★★

  • Cruella

    ★★★★½

  • Army of the Dead

    ★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • I

    ★★

  • Space Sweepers

    ★★★

  • Batman: Soul of the Dragon

    ½

  • The Call

    ★★½

  • Skylines

    ★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Russian Raid

  • Bill & Ted Face the Music

    ★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • Project Power

    ★★

  • Deliver Us from Evil

    ★★★½

  • Steel Rain 2: Summit

    ★★★

  • Peninsula

    ★★

  • Beauty Water

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • #Alive

    ½

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★★½

  • LEGO DC: Shazam! Magic and Monsters

    ★★★

  • Extraction

    ★★★

  • Ghost Ship

    ★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • Trolls World Tour

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Bloodshot

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • The Man Standing Next

    ★★★½

  • The Grudge

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • 6 Underground

    ★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • The Mandela Effect

    ★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★★

  • Park Na-rae: Glamour Warning

    ★★★½

  • President′s 7 Hours

    ★★

  • Crazy Romance

    ★★★★

  • Detention

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Bring Me Home

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★