Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Guimoon: The Lightless Door

Guimoon: The Lightless Door

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Medium

The Medium

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Batman: The Long Halloween, Part Two

Batman: The Long Halloween, Part Two

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Batman: The Long Halloween, Part One

Batman: The Long Halloween, Part One

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
I

I

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Escape Room

Escape Room

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Live TV

Live TV

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Taking Chance

Taking Chance

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Mandela Effect

The Mandela Effect

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Cursed: Dead Man’s Prey

The Cursed: Dead Man’s Prey

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ghost Mansion

Ghost Mansion

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Loki

Loki

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
Read the review Edit this entry  
16
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
F9

F9

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Seal Of The Sun

The Seal Of The Sun

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Europa Report

Europa Report

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Batman: Soul of the Dragon

Batman: Soul of the Dragon

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Space Sweepers

Space Sweepers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Skylines

Skylines

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Russian Raid

Russian Raid

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Extreme Job

Extreme Job

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Extraction

Extraction

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry