Sort by

selashiloni has logged 304 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Changeling

Changeling

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Bird Box

Bird Box

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Predator

The Predator

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Big

Big

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Venom

Venom

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Deliverance

Deliverance

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rampage

Rampage

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
8 Mile

8 Mile

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The World Is Yours

The World Is Yours

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
United 93

United 93

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tag

Tag

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sweet Virginia

Sweet Virginia

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cam

Cam

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Patriots Day

Patriots Day

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Widows

Widows

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Captain Phillips

Captain Phillips

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Apostle

Apostle

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Derren Brown: Sacrifice

Derren Brown: Sacrifice

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry