Sort by

selashiloni has logged 215 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
A Very Harold & Kumar Christmas

A Very Harold & Kumar Christmas

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
6 Underground

6 Underground

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Beavis and Butt-Head Do America

Beavis and Butt-Head Do America

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Anger Management

Anger Management

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Waves

Waves

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
One Hundred and One Dalmatians

One Hundred and One Dalmatians

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Noelle

Noelle

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
10
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Batman

Batman

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
In the Shadow of the Moon

In the Shadow of the Moon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Stuber

Stuber

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Stranger Than Fiction

Stranger Than Fiction

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry