selashiloni has logged 141 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Analyze This

Analyze This

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Impetigore

Impetigore

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Underwater

Underwater

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Rental

The Rental

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
His House

His House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
My Favorite Shapes by Julio Torres

My Favorite Shapes by Julio Torres

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
Little Giants

Little Giants

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Host

The Host

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Muriel's Wedding

Muriel's Wedding

1994
×
★★★★
Edit this entry  
05
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Scare Me

Scare Me

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Big Fat Liar

Big Fat Liar

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Wedding Singer

The Wedding Singer

1998
×
★★★½
Edit this entry  
16
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★
Edit this entry  
16
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Venom

Venom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Office Space

Office Space

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Never Been Kissed

Never Been Kissed

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry