Sort by

selashiloni has logged 118 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
The Alpinist

The Alpinist

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Matilda

Matilda

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1994
×
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Wild Indian

Wild Indian

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Electrical Life of Louis Wain

The Electrical Life of Louis Wain

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Red Notice

Red Notice

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
Read the review Edit this entry  
26
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
The Vigil

The Vigil

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Val

Val

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
The Guilty

The Guilty

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Candyman

Candyman

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
The Magician

The Magician

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Vacation Friends

Vacation Friends

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Zola

Zola

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Freaky

Freaky

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Leaving Las Vegas

Leaving Las Vegas

1995
×
Read the review Edit this entry  
24
Old

Old

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
The Hunt

The Hunt

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
Read the review Edit this entry