• Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Stuck Apart

    ★★★

  • Leyla Everlasting

    ½

  • Ethos

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Soul

    ★★★

  • Weasel

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★½

  • Unorthodox

    ★★★★

  • The Social Dilemma

  • Mahallenin Bazı Kedileri

    ★★

  • Klaus

    ★★★

  • Kapı

    ★★

  • Passed by Censor

    ★★★★

  • The Heavy Burden

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Nimic

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • And Then We Danced

    ★★★½

  • Noah Land

    ★★★

  • Destiny

  • A Tale of Three Sisters

    ★★★½

  • Blue Boy

    ★★★★

  • Belonging

  • Müslüm

    ★★

  • Aydede

    ★★★

  • Green Book

    ★★★

  • Roma

    ★★★★

  • The Wild Pear Tree

    ★★★★★

  • Climax

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Persona

    ★★★★

  • Stranger in My Pocket

  • Mortal World

    ★★★★

  • Butterflies

    ★★½

  • The Kindergarten Teacher

    ★★½

  • Arif V 216

    ★★

  • In the Family

    ★★½

  • Serial Cook

    ★★★½

  • Blind in Love

    ½

  • I, Tonya

    ★★

  • More

    ★★★

  • Toz

    ★★★

  • Good Time

    ★★★

  • Something Useful

    ★★★★★

  • Columbus

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • Passengers

    ★★

  • Allied

    ★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★½

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Sully

    ★★★

  • Arrival

    ★★

  • La La Land

    ★★★

  • My Father's Wings

    ★★★★

  • Paterson

    ★★★

  • The Nice Guys

    ★½

  • Ember

    ★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★

  • Dust Cloth

    ★★★

  • The Revenant

    ★★★

  • Memories of the Wind

    ★★½

  • Nausea

    ★★★★

  • Kara Bela

    ★★★