Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
★★★★
Edit this entry  
26
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★
Edit this entry  
24
Vice

Vice

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Coffee Shop Names

Coffee Shop Names

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Our Brand Is Crisis

Our Brand Is Crisis

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Kodachrome

Kodachrome

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Contagion

Contagion

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Get Smart

Get Smart

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Bad Words

Bad Words

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
mother!

mother!

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Eating Raoul

Eating Raoul

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
It's Complicated

It's Complicated

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Suburban Gothic

Suburban Gothic

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Game Night

Game Night

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
You Again

You Again

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Wild Mountain Thyme

Wild Mountain Thyme

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Revenge of the Bridesmaids

Revenge of the Bridesmaids

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Cinderella Story: Once Upon a Song

A Cinderella Story: Once Upon a Song

2011
×
Read the review Edit this entry  
05
Cinderella

Cinderella

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Addicted to Fresno

Addicted to Fresno

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Life After Beth

Life After Beth

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
She Said, She Said

She Said, She Said

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
She's All That

She's All That

1999
×
★★
Edit this entry  
03
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Toni Morrison: The Pieces I Am

Toni Morrison: The Pieces I Am

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
He's All That

He's All That

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Zathura: A Space Adventure

Zathura: A Space Adventure

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Blackbird

Blackbird

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry