• Conversations with Friends

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★★

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★

  • Deep Water

    ½

  • Ambulance

    ★★★★

  • X

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★½

  • Marry Me

    ★★★½

  • Fresh

    ½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • One Last Time: An Evening with Tony Bennett and Lady Gaga

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★½

  • Love Hard

  • Eternals

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Copshop

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★½

  • The Protégé

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★

  • After Yang

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★

  • Val

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Loki

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Pleasure

    ½

  • CODA

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • The Prom

    ½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★½

  • Happiest Season

  • Holidate

    ½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Spontaneous

    ★★½

  • I Care a Lot

    ★½

  • Ammonite

    ★★★½

  • Monday

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Mainstream

    ★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • 8:46

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Normal People

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Onward

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★½