Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
Cutting Moments

Cutting Moments

1997
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Hounds of Love

Hounds of Love

2016
×
★★
Edit this entry  
22
Subconscious Cruelty

Subconscious Cruelty

2000
×
★★★★
Edit this entry  
28
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★
Edit this entry  
20
A Page of Madness

A Page of Madness

1926
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
November

November

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
House

House

1977
×
Edit this entry  
01
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Beyond the Black Rainbow

Beyond the Black Rainbow

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★★
Edit this entry  
20
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Edit this entry  
27
Berberian Sound Studio

Berberian Sound Studio

2012
×
★★★★
Edit this entry  
08
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Angels' Melancholia

The Angels' Melancholia

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Opera

Opera

1987
×
★★★★
Edit this entry