RSS feed for Ryan

Ryan has logged 62 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Bright

Bright

2017
×
Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
Edit this entry  
24
Uncle Buck

Uncle Buck

1989
×
Edit this entry  
21
Elf

Elf

2003
×
Edit this entry  
21
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
Edit this entry  
20
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
Edit this entry  
18
Home Alone

Home Alone

1990
×
Edit this entry  
17
Just Friends

Just Friends

2005
×
Edit this entry  
30
Thinner

Thinner

1996
×
★★
Edit this entry  
15
The Coca-Cola Kid

The Coca-Cola Kid

1985
×
½
Edit this entry  
01
Hello Again

Hello Again

1987
×
★★½
Edit this entry  
21
Bubblegum and Broken Fingers

Bubblegum and Broken Fingers

2011
×
½
Edit this entry  
14
Fast Food

Fast Food

1989
×
★★½
Edit this entry  
31
The Care Bears Movie

The Care Bears Movie

1985
×
½
Edit this entry  
29
Rough Night

Rough Night

2017
×
Edit this entry  
24
Poultrygeist: Night of the Chicken Dead

Poultrygeist: Night of the Chicken Dead

2006
×
★★
Edit this entry  
17
Man's Best Friend

Man's Best Friend

1993
×
★★
Edit this entry  
10
Polyester

Polyester

1981
×
★½
Edit this entry  
05
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
Edit this entry  
03
Blades

Blades

1989
×
★½
Edit this entry  
30
The Nut Job

The Nut Job

2014
×
Edit this entry  
28
Free State of Jones

Free State of Jones

2016
×
Edit this entry  
27
Kuso

Kuso

2017
×
½
Edit this entry  
20
Surf II

Surf II

1984
×
Edit this entry  
13
Lucy

Lucy

2014
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Pallbearer

The Pallbearer

1996
×
½
Edit this entry  
29
Clown

Clown

2014
×
★★½
Edit this entry  
23
Chariots of the Gods

Chariots of the Gods

1970
×
Edit this entry  
23
Logan

Logan

2017
×
Edit this entry  
15
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★
Edit this entry  
08
Poetic Justice

Poetic Justice

1993
×
★★
Edit this entry  
03
Life

Life

2017
×
Edit this entry  
02
Joshy

Joshy

2016
×
Edit this entry  
01
The Mummy's Kiss

The Mummy's Kiss

2003
×
Edit this entry  
31
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
Edit this entry  
25
Wonder Woman

Wonder Woman

1974
×
Edit this entry  
17
Fist Fight

Fist Fight

2017
×
Edit this entry  
11
Galaxy of Terror

Galaxy of Terror

1981
×
½
Edit this entry  
04
Swept Away

Swept Away

2002
×
★★
Edit this entry  
27
The Specials

The Specials

2000
×
★★
Edit this entry  
22
Sleepless

Sleepless

2017
×
Edit this entry  
21
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
Edit this entry  
20
The Incredible Burt Wonderstone

The Incredible Burt Wonderstone

2013
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Catfight

Catfight

2016
×
Edit this entry  
13
Unforgettable

Unforgettable

1996
×
★★
Edit this entry  
13
The Rover

The Rover

2014
×
Edit this entry  
06
Queen of the Desert

Queen of the Desert

2015
×
★★½
Edit this entry  
04
Why Him?

Why Him?

2016
×
Edit this entry  
30
Manborg

Manborg

2011
×
Edit this entry  
24
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
Edit this entry