Sort by
  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★★

  • John Mulaney: Baby J

  • The Super Mario Bros. Movie

  • Tetris

    ★★

  • Problemista

    ★★★½

  • Bottoms

  • Cocaine Bear

  • Somebody I Used to Know

  • You Hurt My Feelings

    ★★★½

  • Theater Camp

  • The Starling Girl

    ★★★★

  • Sometimes I Think About Dying

  • Babylon

    ★★★★½

  • M3GAN

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • The Immensity

  • Empire of Light

    ★★

  • Sum of its Parts

  • Nope

    ★★★½

  • Fire Island

  • Smoking Causes Coughing

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Executive Order

    ★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

  • X

    ★★★½

  • Slash/Back

  • I Love My Dad

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Am I Ok?

    ★★½

  • Honk for Jesus. Save Your Soul.

    ★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★★★

  • Sharp Stick

    ★★★★

  • When You Finish Saving The World

    ★★

  • West Side Story

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★

  • Christmas CEO

    ★★

  • Home Sweet Home Alone

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★½

  • The Humans

  • Dear Evan Hansen

    ½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★★

  • The J Team

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Mido and the Instrumals

    ★★★★½

  • Ride the Eagle

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Old

    ½

  • Pig

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Titane

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • After Yang

    ★★★★

  • Annette

    ★★★★½

  • The Boss Baby: Family Business

  • The One and Only Dick Gregory

  • Queen of Glory

    ★★★½

  • Venus as a Boy

    ★½

  • Ink

  • Stockholm Syndrome

    ★★½

  • Dating & New York

    ★★★★

  • India Sweets and Spices

    ★★★

  • Mark, Mary + Some Other People

    ★½