Sort by

selomeee has logged 40 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mike Birbiglia: Thank God for Jokes

Mike Birbiglia: Thank God for Jokes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Empire of Light

Empire of Light

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Jeanne Dielman, 23, quai du Commerce, 1080 Bruxelles

Jeanne Dielman, 23, quai du Commerce, 1080 Bruxelles

1975
×
Read the review Edit this entry  
22
Mike Birbiglia: The New One

Mike Birbiglia: The New One

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Away We Go

Away We Go

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
I Love My Dad

I Love My Dad

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Remember the Titans

Remember the Titans

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Nope

Nope

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Fire Island

Fire Island

2022
×
Read the review Edit this entry  
06
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cars

Cars

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mississippi Masala

Mississippi Masala

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Apollo 10½: A Space Age Childhood

Apollo 10½: A Space Age Childhood

2022
×
Read the review Edit this entry  
18
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Slash/Back

Slash/Back

2022
×
Read the review Edit this entry  
14
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
X

X

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Shadows

Shadows

1958
×
Read the review Edit this entry  
29
17 Again

17 Again

2009
×
Read the review Edit this entry  
25
Honk for Jesus. Save Your Soul.

Honk for Jesus. Save Your Soul.

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Good Luck to You, Leo Grande

Good Luck to You, Leo Grande

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Am I Ok?

Am I Ok?

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sharp Stick

Sharp Stick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
When You Finish Saving The World

When You Finish Saving The World

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fourteen

Fourteen

2019
×
★½
Read the review Edit this entry