Sort by

Sergio has logged 337 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Summit of the Gods

The Summit of the Gods

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Novice

The Novice

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Faust

Faust

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ernest & Celestine

Ernest & Celestine

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Chico & Rita

Chico & Rita

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mind Game

Mind Game

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Wolf House

The Wolf House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Identifying Features

Identifying Features

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Alois Nebel

Alois Nebel

2011
×
Read the review Edit this entry  
18
Tower

Tower

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mary and Max

Mary and Max

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Flee

Flee

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Güeros

Güeros

2014
×
★★★½
Edit this entry  
26
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Prayers for the Stolen

Prayers for the Stolen

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wild Hogs

Wild Hogs

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Office Space

Office Space

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Souvenir: Part II

The Souvenir: Part II

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Cop Movie

A Cop Movie

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Read the review Edit this entry